Vypovědět smlouvu ze stavebního spoření dítěte bude jednodušší

Pokud se rozhodnete zrušit smlouvu ze stavebního spoření vašeho dítěte, již k tomu nebudete potřebovat souhlas opatrovnického soudu. Novela zákona o stavebním spoření již byla podepsána prezidentem Milošem Zemanem.                                                                                                                                      

Pro rodiče, kteří byli hnáni před soud, je to dobrá zpráva. Podle Asociace stavebních spořitelen byl potřebný souhlas soudu nesmyslný. Rodiče nikdy neměli jistotu, že jim bude umožněno smlouvu dítěte vypovědět.

Jaké změny novela zákona přinese?

1.   V případě, že budou rodiče chtít vypovědět smlouvu dítěte, musí se na tom shodnout oba. Popřípadě všichni zákonní zástupci.

2.    Novela však přece jen dítě chrání. Smlouva totiž nebude moci být vypovězena v tzv. vázací lhůtě, většinou je to šest let, a to z toho důvodu, aby dítě nepřišlo o státní příspěvek. 

3.    Pokud nebudou všichni zákonní zástupci dítěte s ukončením stavebního spoření souhlasit, i nadále bude nutné mít souhlas soudu.

Nové podmínky budou platit jak pro nové, tak pro stávající smlouvy. Podle Asociace českých stavebních spořitelen by tato změna mohla vést k opětovnému růstu zájmu o stavební spoření.

 

Pokud sháníte kontakt na specialisty v oblasti hypoték a úvěrů ze stavebního spoření, neváhejte nás oslovit na telefonním čísle 775 175 165, napsat e-mail s dotazem na adresu hypoman@hypoman.cz nebo použít náš kontaktní formulář. Veškeré konzultace a vyjednání hypoték jsou u nás pro klienty kompletně zdarma.