Úroková sazba hypoték opět klesá

V březnu klesla průměrná úroková sazba hypoték na  1,97 procenta p.a. Tato skutečnost nalákala do bank 9 375 klientů. Bylo to o 1 593 více než v únoru. Snižování úrokových sazeb bylo rekordní.

Celkově byly sjednány hypotéky o objemu 17,906 miliardy korun. Podle analytika společnosti Fincentrum Josefa Raidla v případě, že dnes někdo s dostatečnými příjmy s požadavkem na hypotéku do 85 % hodnoty nemovitosti i na delší fixace nedostane sazbu pod 1,9 %, pak je ve špatné bance. V březnu si lidé průměrně brali hypotéku ve výši přes 1,9 milionu korun. Ovšem zatím rekordním měsícem tohoto roku byl leden. Tehdy průměrná hypotéka překročila 2,1 milionu korun.

Zatím to vypadá tak, že rekordním by mohl být celý letošní rok. Za první tři měsíce roku 2016 lidé uzavřeli 23 369 hypoték, v předcházejícím roce to za stejné období bylo 22 141 hypoték.

 

Využijte i Vy rekordně nízké úrokové sazby. Obraťte se na specialisty v oblasti hypoték a úvěrů ze stavebního spoření na telefonním čísle 775 175 165, e-mailové adrese hypoman@hypoman.cz nebo přes náš kontaktní formulář. Veškeré konzultace a vyjednání hypoték jsou u nás pro klienty kompletně zdarma.