Stavební spoření poskytuje historicky nejlevnější úvěry

Podle dat České národní banky se úvěry ze stavebního spoření těší historicky nejnižší úrovní. 

V poklesu pokračovaly i na začátku roku 2016. V lednu tohoto roku dosáhla průměrná úroková sazba u nově poskytnutých úvěrů dokonce na 3,87 %. Což je nejnižší hodnota od zavedení sledování úrokových sazeb. Tak velký pokles sazeb jsme mohli sledovat poprvé v polovině roku 2015. Nejnižší možné sazby u úvěrů zajištěných nemovitostí jsou ještě výrazně nižší, např. ČMSS nabízí nejnižší sazbu 2,1 %.

Nejspíš díky tomu zájem o úvěry ze stavebního spoření pokračuje. V letošním roce můžeme očekávat ještě větší obnos půjčených peněz, než v minulém roce. V roce 2015 stavební spořitelny poskytly úvěry v celkové výši 46 miliard korun. Šlo o nejlepší výsledek za poslední čtyři roky.

K čemu nejčastěji úvěry ze stavebního spoření využíváme

Nejčastěji volíme úvěr ze stavebního spoření v případech, kdy chceme rekonstruovat či modernizovat. Pokud totiž chceme předělat pouze koupelnu nebo podlahy v domě, nemá cenu si v tomto případě brát hypotéku. Naopak by nám zase nestačil běžný spotřebitelský úvěr.

 

Využijte i Vy historicky nejnižších úrokových sazeb a obraťe se na specialisty v oblasti hypoték a úvěrů ze stavebního spoření  na telefonním čísle 775 175 165, e-mailu hypoman@hypoman.cz nebo přes náš kontaktní formulář. Veškeré konzultace a vyjednání hypoték jsou u nás pro klienty kompletně zdarma.