Stavební spoření máme stále ve velké oblibě

Oproti loňskému roku máme ve stále větší oblibě investování do starožitností a drahých kovů. Na úplné špici ale najdeme stavební spoření. Podle letos prvního Barometru obliby spořicích produktů jej jako nej spořicí produkt označilo 59 % dotázaných.

Podle tajemníka Asociace českých stavebních spořitelen Jiřího Šedivého za to může fakt, že stavebko je jistotou a pokud počítáme státní podporu, můžeme dosáhnout na roční zúročení 3,5 %. Pro konzervativní Čechy je tedy stavební spoření jasnou volbou.


Nesmíme ale zapomínat ani na další způsoby investování jako například do nemovitostí, starožitností a drahých kovů. Právě u dvou posledních došlo k růstu obliby oproti loňskému roku.


Investiční byty


Co se týká investičních bytů, v poslední době už se také vžilo označení, že jde o konzervativní investice. V České republice je čím dál více lidí, kteří kupují byty a následně je pronajímají. Mohou tak získat roční zúročení 3-6 %. Vliv na rozmach investičních bytů pochopitelně měly nízké ceny hypoték.

 

Pokud sháníte kontakt na specialisty v oblasti hypoték a úvěrů ze stavebního spoření, neváhejte nás oslovit na telefonním čísle 775 175 165, napsat e-mail s dotazem na adresu hypoman@hypoman.cz nebo použít náš kontaktní formulář. Veškeré konzultace a vyjednání hypoték jsou u nás pro klienty kompletně zdarma.