Stavební spoření je momentálně velmi atraktivní

Stavební spoření zažívá své lepší časy. Podle ČMSS je jeho atraktivita největší od roku 2011. V tomto roce došlo ke snížení státní podpory. 

Podle průzkumu ČMSS nad uzavřením smlouvy o stavebním spoření uvažuje 39 % Čechů. Zájem o stavební spoření roste už od roku 2015. Stavební spoření je pro nás atraktivní z toho důvodu, že jde o bezpečný produkt, který nám zajistí jistotu, stabilitu a nadstandardní výnosy. Ty mohou momentálně dosáhnout až na 3,4 %. Stavebko je pro nás zajímavé také z toho důvodu, že nám v budoucnosti otevře cestu k výhodným úvěrům. Tento fakt nabyde ještě většího významu v době pozvolného růstu úrokových sazeb, kdy budou mít klienti garantovánu sazbu řádných úvěrů.


V současné době má stavební spoření uzavřeno skoro třetina Čechů. Podle ČMSS počet uzavřených smluv roste se vzděláním dotázaných, zatímco u lidí se základním vzděláním má uzavřenou smlouvu 15 procent populace, u vysokoškolsky vzdělaných je to 42 procent obyvatel.


Roste i poptávka po stavebním spoření pro děti


Podle Wüstenrot stavební spořitelny 90 % rodičů chce své děti zajistit na budoucnost. Nejoblíbenější cestou je právě stavební spoření. „Dětské stavebko“ v současnosti zažívá boom a to hlavně díky novele zákona, která zrušila nutnost souhlasu opatrovnického soudu v případě zrušení smlouvy. V době, kdy platila omezení pro ukončení těchto smluv, si stavebko u Wüstenrot uzavřelo asi 1 000 nových klientů. O rok později se zájem ztrojnásobil.

 

Pokud sháníte kontakt na specialisty v oblasti hypoték a úvěrů ze stavebního spoření, neváhejte nás oslovit na telefonním čísle 775 175 165, napsat e-mail s dotazem na adresu hypoman@hypoman.cz nebo použít náš kontaktní formulář. Veškeré konzultace a vyjednání hypoték jsou u nás pro klienty kompletně zdarma.