Pandemie koronaviru hýbe trhem nemovitostí

Pandemie koronaviru sice výrazně zahýbala trhem nemovitostí v ČR, ale nikoliv tak, jak by si většina z nás možná představovala.

Běžné rezidenční byty a domy totiž nezlevnily a naopak je vlastní bydlení kvůli snižující se kupní síle pro spoustu lidí stále méně dostupné. Naproti tomu se na trhu objevuje větší množství zkrachovalých restaurací a retailových prodejen.

Ačkoliv se na začátku pandemie očekávalo, že by pořízení vlastního bydlení v ekonomicky nejisté době mohlo být levnější, není tomu tak. Důvodem je skutečnost, že počet nemovitostí v nabídce se dlouhodobě drží na velmi nízkých číslech a prodejci si tak mohou dovolit nastavovat ceny vysoko a dále je „šponovat“.

Počet nemovitostí na prodej v některých lokalitách je dokonce tak nízký, že se kupující doslova přetlačují ve dveřích, aby byli na prohlídkách jako první. Přednost pak často získávají zájemci, kteří mají k dispozici hotovost nebo alespoň příslib bankovního financování. V krajských městech pak běžně dochází k tomu, že se na jednu zajímavou nemovitost sejde třeba deset vážných zájemců a ta se pak regulérně draží.

Pokud chcete poradit v oblasti hypoték a financování bydlení, klidně oslovte Hypomanův tým s konkrétním dotazem na 775 175 165, případně nám napište e-mail na hypoman@hypoman.cz nebo použijte náš kontaktní formulář. Veškeré konzultace a vyjednávání hypoték řešíme s našimi klienty zcela zdarma.