Nezapomeňte zaplatit daň z nemovitosti

Daň z nemovitých věcí musí být zaplacena do konce května tohoto roku. Přiznání daně z nemovitosti se podávalo do konce ledna. Povinnost podání měli noví majitelé nemovitostí nebo ti, kteří svou nemovitost výrazným způsobem měnili.

Pokud vlastníte nemovitost, musíte z ní každoročně zaplatit daň. A to bez ohledu na to, jestli jste daňové přiznání podávali v letošním roce nebo již dříve. V případě, že vaše daň činí maximálně 5 tisíc, musíte ji zaplatit celou do konce května. Pokud tuto částku přesáhne, je možné si splátky rozdělit na dvě poloviny. A jednu tak zaplatit v květnu, druhou do konce listopadu. Nezapomeňte na to, že platba musí být do 31. května připsána na účet finančního úřadu nebo být na jeho pokladně.

Výše daně vám byla určena v daňovém přiznání. Od této chvíle vám bude každoročně odesílána složenka s výměrou daně. Složenka by vám měla být doručena nejpozději do 25. května. V letošním roce bude změna v tom, že fyzickým osobám dojde daňová složenka označená jako Poštovní poukázka A doklad V/DS. Za tuto složenku se neplatí poplatek. Daň si také můžete nechávat strhávat přes platební doklad SIPO. Pro tuto možnost platby se mohou rozhodnout pouze ti z nás, kteří do konce ledna doručili finančnímu úřadu spojovací číslo SIPO a Oznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO.

 

Pokud sháníte kontakt na specialisty v oblasti hypoték a úvěrů ze stavebního spoření, neváhejte nás oslovit na telefonním čísle 775 175 165, napsat e-mail s dotazem na adresu hypoman@hypoman.cz nebo použít náš kontaktní formulář. Veškeré konzultace a vyjednání hypoték jsou u nás pro klienty kompletně zdarma.