Na rekonstrukce využíváme nejčastěji úvěrů od stavebních spořitelen

Nejčastější volbou pro případ rekonstrukce stále zůstávají úvěry od stavebních spořitelen. V letošním roce jde podle ČMSS asi o 60 % meziúvěrů na rekonstrukce našeho bydlení. Třetina jich je využita na koupi stávající nemovitosti a pouze 7 % jde do výstaveb. Své bydlení by v nejbližších letech mělo rekonstruovat více než milion domácností.

Společnost IBRS provedla výzkum pro Českomoravskou stavební spořitelnu, ze kterého vyplynulo, že rekonstrukci má v plánu 46 % dotázaných. Nejčastěji by k tomu chtěli využít svých vlastních úspor. Pokud dostatečné úspory nemají, jako první možnost zváží úvěr od stavební spořitelny. A to ve 30 %. Jako další nejčastější volbu by brali spotřebitelský úvěr na rekonstrukci (v 16 %), hypotéku by zvážilo 15 % a 13 % by si vypůjčilo od své rodiny a přátel. 

„Kombinace nízkých úrokových sazeb a získání zajímavé částky bez nutnosti ručení nemovitostí dělají ze stavebního spoření ideální produkt na rekonstrukce,“  říká Vladimír Staňura předseda představenstva ČMSS.

Pro rekonstrukce lze využít úvěrů bez nutnosti zástavy nemovitosti, které ČMSS v současné době nabízí od 3,6 %, to je zhruba 3x levněji než je průměrná úroková sazba spotřebitelského úvěru.

Refinancování

Pokud máme nezajištěný úvěr, podle průzkumu se skoro třetina z nás zajímá o možnosti refinancování. 17 % dotázaných tento krok již udělalo, 27 % jej plánuje. Podle Vladimíra Staňury se můžeme těšit na to, že banky se budou trumfovat v nabídkách zvýhodněných úvěrů na refinancování. S podmínkami svého aktuálního úvěru je spokojeno 30 % respondentů.

 

Pokud sháníte kontakt na specialisty v oblasti hypoték a úvěrů ze stavebního spoření, neváhejte nás oslovit na telefonním čísle 775 175 165, napsat e-mail s dotazem na adresu hypoman@hypoman.cz nebo použít náš kontaktní formulář. Veškeré konzultace a vyjednání hypoték jsou u nás pro klienty kompletně zdarma.