Lokalita pro investiční byt by měla být vhodně vybrána

Není investiční byt jako investiční byt. V některých lokalitách pořídíte byt za pár stovek tisíc korun. Může se to zdát jako výborná investice. Je ale třeba dopředu přemýšlet nad tím, kolik si v té které lokalitě můžete účtovat za nájemné a zda vůbec nájemníka pro tento byt seženete. 

U investičních bytů je ale potřeba počítat i s jinými faktory, které mohou ovlivnit váš výnos. Byty v chudších částech naší republiky bývají levnější z nějakých důvodů. Často je to tím, že v těchto krajích je vysoká nezaměstnanost. Vám tedy jako investorovi hrozí to, že vaši nájemníci mohou přijít o práci a díky tomu přestanou platit nájem. A nepříjemnost je na světě. Další fakt je ten, že zde budete nájemníky hůře hledat. Může se tak stát, že váš byt bude nějakou dobu ležet ladem.

V krajích, kde jsou byty cenou nízko, je také jasné, že solidní platiči nájmů si raději byt koupí a budou platit hypotéku, než někomu cizímu nájem. Tím se zvyšuje riziko, že si do bytu nastěhujete nesolidní nájemníky.

Byt je také dobré koupit blízko vašeho bydliště. Budete se o něj totiž muset starat a spravovat jej.

Ale ani všechny lokality například v Praze nejsou výhodné. Ne úplně vhodná jsou místa, kde ceny nemovitostí už dosáhly astronomických výšin. Při koupi zohledněte to, aby byl byt dobře dopravně dostupný a okolí vhodně vybaveno (školy, školky, obchody, kulturní vyžití). 

 

Pokud sháníte kontakt na specialisty v oblasti hypoték a úvěrů ze stavebního spoření, neváhejte nás oslovit na telefonním čísle 775 175 165, napsat e-mail s dotazem na adresu hypoman@hypoman.cz nebo použít náš kontaktní formulář. Veškeré konzultace a vyjednání hypoték jsou u nás pro klienty kompletně zdarma.