Je čas na nákup rekreačního objektu?

Jestliže už svoje vlastní, „primární“ bydlení máte vyřešené, může být vhodnou investicí chata nebo chalupa.

Vlastní rekreační objekt se hodí, jak nám ukázalo období nouzového stavu v souvislosti s pandemií koronaviru.

Ale uvědomilo si to více lidí, kteří začali rekreační objekty vyhledávat - zvýšená poptávka se pak samozřejmě odráží i na cenách těchto staveb, které rostou tak, že si je jen málokdo může dovolit pořídit bez úvěru.

Samozřejmě platí, že čím lukrativnější, proslulejší a „turističtější“ lokalita, tím více jsou ceny podobných nemovitostí šroubovány nahoru, proto stojí za to se podívat do nabídek realitních kanceláří i do oblastí, které nejsou úplně „profláknuté“ a tedy ještě relativně cenově dostupné.

Místa, jako jsou Krkonoše nebo Šumava, nebo alespoň tedy nejznámějších části těchto pohoří, si navíc v posledních měsících oblíbilo tolik turistů, že tam ani není možné hledat kýžený klid. Nákup rekreační nemovitosti v těchto oblastech bychom tedy doporučovali spíše těm, kteří uvažují spíše o krátkodobých pronájmech a ne tolik o vlastním oddychu.

Jestliže chcete poradit, jak na financování chaty, chalupy nebo jiného rekreačního objektu, obraťte se s důvěrou na Hypomanův tým, a to na telefonním čísle 775 175 165, na e-mailu hypoman@hypoman.cz nebo prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. Veškeré služby související s osobním poradenstvím či vyjednáváním s bankami jsou pro naše klienty zcela zdarma.