Jak je to aktuálně s koupí investičního bytu?

S historicky nízkou cenou hypoték je spojený fakt, že momentálně je docela výhodné koupit investiční byt. Přesto, že v průběhu loňského roku došlo k velkému růstu cen optimálních investičních bytů, stále se koupě může stát výhodnou, pokud tedy najdeme vhodnou nemovitost za přijatelnou cenu. Investování do bytu může být dobrou investiční strategií, která by mohla přinést poměrně zajímavý výnos a bezpečné zhodnocení peněz.

V případě, že se pro koupi nemovitosti rozhodnete, poradí vám zkušený makléř. Najde vám vhodnou nemovitost, pomůže s nákupem. Pokud půjdeme ještě dál, může vám pomoct i s hledáním dobrého nájemníka, nemovitost vám dále spravovat a to včetně drobných oprav a vyúčtování služeb a energií.                                                                                                                                                

„I přes výrazný nárůst cen nemovitostí je stále ještě na trhu možno koupit nemovitosti za dobrých podmínek a následně je vhodně pronajmout. Při dobře nastavených parametrech hypotéky tak stále ještě příjem z nájemného pokryje z větší části či zcela měsíční splátku. V souvislosti se samotným vlastnictvím nemovitosti nevzniká větší finanční zatížení,“ říká Martin Němeček, předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny. Musíme ale počítat s tím, že v počátku vydáme jistý finanční obnos spojený s nákupem nemovitosti. Poté bude potřeba vkládat finanční prostředky na údržbu nemovitosti. Dále hrozí riziko, že byt nebude mít nějakou dobu nájemníky.

 

Pokud sháníte kontakt na specialisty v oblasti hypoték a úvěrů ze stavebního spoření, neváhejte nás oslovit na telefonním čísle 775 175 165, napsat e-mail s dotazem na adresu hypoman@hypoman.cz nebo použít náš kontaktní formulář. Veškeré konzultace a vyjednání hypoték jsou u nás pro klienty kompletně zdarma.