Hypotéka pro OSVČ

Získat hypotéku není pro podnikatele úplně jednoduché. Banky mají jisté požadavky, které musí být splněny.

Banku bude samozřejmě zajímat vaše bonita, tedy schopnost splácet. Dále je určující zisk žadatele. Bude tedy třeba předložit daňové přiznání. Většinou za posledních 12 měsíců, některé banky jsou benevolentnější a stačí jim 6 měsíců. Dále bude určující základ daně, výše zaplacené daně, jaké jsou náklady na sociální a zdravotní pojištění. Některým bankám budou stačit výdajové paušály. Žádost na základě obratů ale může ovlivnit parametry hypotéky jako maximální možnou výši LTV (většinou jde o 70 %).

Dalším důležitým faktorem je bezdlužnost Finanční správě. Banky budou také nahlížet do bankovních i nebankovních registrů.

Pomůže podnikateli „upravit“ si příjmy?

Určitě si před žádostí o hypotéku nechte příjmy dopředu spočítat. Každá banka má trochu jiný algoritmus pro výpočet příjmu z daňového přiznání a rozdíly mohou být velké. Se samotným daňovým přiznáním moc čarovat nemůžete. Buď v něm příjmy jsou, anebo nejsou. Jestliže příjmy jsou, je možné různým způsobem započítat výdaje a pomoci tak zvýšit šance na získání úvěru.

I u OSVČ jsou upřednostňovány určité skupiny osob. Jako například lékaři, právníci, daňoví poradci. Ti mají prokazování svých příjmů snazší.

 

Pokud sháníte kontakt na specialisty v oblasti hypoték a úvěrů ze stavebního spoření, neváhejte nás oslovit na telefonním čísle 775 175 165, napsat e-mail s dotazem na adresu hypoman@hypoman.cz nebo použít náš kontaktní formulář. Veškeré konzultace a vyjednání hypoték jsou u nás pro klienty kompletně zdarma.