Daň z nabytí nemovitosti se zatím nemění

V souvislosti s poněkud nepřehlednou změnou zákona o dani z nabytí nemovité věci přinášíme aktuální informace.

Změna zákona o dani z nabytí nemovitosti nebude účinná od 1. dubna 2016, jak bylo původně plánováno. Zákon se totiž dosud nachází v poslanecké sněmovně ve fázi dodávání pozměňovacích návrhů.  Následně bude následovat jejich zapracování, schvalování v druhém čtení a finální schválení (tzv. 3. čtení). Až poté zákon poputuje do senátu a pak k prezidentovi.

Protože poslední takovýto návrh nakonec senát neschválil, nelze výsledek schvalování – natož pak jeho znění – předjímat. V rámci známého návrhu novely zákona máme připraveno řešení, nicméně zatím jej nemůžeme z výše uvedených důvodů zveřejnit.

Stále tedy platí stávající stav, kdy je daň součástí kupní ceny a poplatníkem je primárně prodávající, pokud se smluvní strany nedohodnou jinak.

 

Pokud sháníte kontakt na specialisty v oblasti hypoték a úvěrů ze stavebního spoření, neváhejte nás oslovit na telefonním čísle 775 175 165, napsat e-mail s dotazem na adresu hypoman@hypoman.cz nebo použít náš kontaktní formulář. Veškeré konzultace a vyjednání hypoték jsou u nás pro klienty kompletně zdarma.