Česká spořitelna zvýší úroky až v půlce ledna

Původně chtěla Česká spořitelna zvýšit hypoteční úroky od začátku nového roku. Pro velký zájem klientů se ale rozhodla to posunout do půlky ledna, konkrétně do 16.1.2017. Zvyšovat se bude o 0,4 %, sazby tak budou začínat na 2,19 % (podle délky fixace). Máte tedy ještě nějakou dobu na využití historicky nejnižších sazeb. 

Podle České spořitelny je výhodné nízké sazby zafixovat na více let: 8letou fixaci lze získat od 1,79 %, 10letou od 1,89 %. Podle Karla Chábka, manažera hypoték České spořitelny, hypotéka dost rapidně zatíží rodinný rozpočet, a to na dlouhou dobu. Není proto dobré rozhodovat se pouze podle sazeb, které jsou uvedené na internetu. Rozhodně je rozumnější poradit se se specialistou, který vám poradí a představí všechny možnosti. „Příkladem je třeba volba delší fixace sazby, díky které si klienti mohou zarezervovat nízké úroky i na 10 let dopředu. Delší fixace zůstanou výhodné i po zvýšení sazeb,“ dodává Karel Chábek.

 

Pokud sháníte kontakt na specialisty v oblasti hypoték a úvěrů ze stavebního spoření, neváhejte nás oslovit na telefonním čísle 775 175 165, napsat e-mail s dotazem na adresu hypoman@hypoman.cz nebo použít náš kontaktní formulář. Veškeré konzultace a vyjednání hypoték jsou u nás pro klienty kompletně zdarma.