Češi mají pesimistický pohled na úrokové sazby

Více než polovina z nás by při uzavírání úvěrové smlouvy očekávala úrokovou sazbu nad 3 %. Nepřekvapil by nás ani úrok okolo 5 %.

64 % Čechů, kteří by si nyní šli žádat o hypotéku s pětiletou fixací, by očekávalo úrok ve výši přesahující 3 %. Průměrná úroková sazba se momentálně pohybuje okolo 3 %. Vyplynulo to z průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny.

5 % dotázaných by dokonce čekalo úrok přesahující 5 %. Podle Raiffeisen stavební spořitelny ale výhledy nebudou tak pesimistické. Průměrná úroková sazba by se ke konci roku 2018 měla držet okolo 3 %. Poskytovatelé by tuto hranici neměli překračovat.                                                                            

Přesto nás ale zvyšující se úroky motivují k uzavírání úvěrových smluv. To potvrzují aktuální čísla poskytovatelů úvěrů. Třeba Raiffeisen stavební spořitelna za první kvartál tohoto roku uzavřela o 24 % více úvěrových smluv než tomu bylo za celý loňský rok.

 

Pokud sháníte kontakt na specialisty v oblasti hypoték a úvěrů ze stavebního spoření, neváhejte nás oslovit na telefonním čísle 775 175 165, napsat e-mail s dotazem na adresu hypoman@hypoman.cz nebo použít náš kontaktní formulář. Veškeré konzultace a vyjednání hypoték jsou u nás pro klienty kompletně zdarma.